Постојат растенија и билки кои носат среќа и здравје во нашиот дом, а доколку некој ви го подари токму овој цвет, љубовта ви е загарантирана.

Се работи за Спатифилум, растение кое малкумина го знаат под овој назив. Се работи за калите кои ако ги добиете на подарок, ќе ви донесат многу љубов и среќа во животот.

Се верува дека немажените девојки ќе го најдат својот принц, а мажените ќе добијат дете.

Ова растение се смета за женско растение од многу одамна, па ако не знаете што да купите на некоја жена или девојка за подарок, ова е решението за вас.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.