Почина Анета Јовановска, младата мајка на две малолетни дечиња за која се собираа парични средства за да оди на лекување во една приватна клиника во Турција. За жал Ани не‘ напушти.

Пријателите и најблиските се збогуваат од неа на социјалните мрежи.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.