Бил и Мелинда Гејтс синоќа објавија дека се разведуваат по 27 години брак, а социјалните мрежи се преполни со реакции, посебно духовити.

По многу размислувања, решивме дека треба да ставиме крај на бракот, напишаа и двајцата во исто време на Твитер. Набрзо почнаа реакциите, а посебно се интересни оние духовитите.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.