Единесетмесечно бебе било запалено во рерна во која го ставиле пијани баба и дедо во Русија додека мајката била отсустна.

Викторија Сагалаков (20) синот Максим го оставила кај своите родители на чување во Какасиј, Русија.

Полицијата соопшти дека дедото (47) го фрлил бебето во печката откако се напил. Член на семејството го нашол телото и ја информирал полицијата. Дедето и бабата (42) се упасени за убиство.

Кога се вратила дома Викторија, ги пронашла остатоците од детето во печката во семејната куќа во селото Карој.

Еден сосед изјавил дека дедото „полудел од алкохол“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.