Пејачот Маријан Стојаноски стана таткo.

Тој убавата вест ја сподели на својот Фејсбук профил преку кој и посака добредојде на ќерката која ќе се вика Вероника.

Инаку Маријан пред еден месец се ожени со долгогодишната девојка, охриѓанката Наташа Каранџулоска. Претходно, во декември минатата година тие се свршија, а во јуни, во време на корона, се венчаа.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.