Овој татко има одличен начин како да ги натера децата да престанат да плачат. Кога во собата со плачење влегуваат неговите ќерки, и тој ги прашува што е работата.

– Чекајте, мене ми е редот – им вели нивниот татко и почнува лажно да плаче.

– Ајде, Џорџија, сега тебе ти е редот – ѝ вели на помалата ќерка, меѓутоа, и двете одбиваат да плачат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.