До крајот на 2020 година остануваат уште два и пол месеца, а според пописот направен на досегашните податоци од јануари на порталот Nameberry, Луна е најпопуларното женско име во САД, додека кај машките новороденчиња најчесто се сретнувало името Мајло.

Најпопуларни женски имиња за 2020:

1. Луна
2. Oливија
3. Aурора
4. Mејв
5. Ајла
6. Шарлот
7. Aвa
8. Eвелин
9. Oфелија
10. Eлоис

Најпопуларни машки имиња за 2020:

1. Mајло
2. Aшер
3. Oливер
4. Сајлас
5. Lивај
6. Tеодор
7. Џаспер
8. Aтикус
9. Aрло
10. Лео

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.