Таа најави враќање на малите екрани за две години. Новинарката на телевизија Сител, Наташа Мерсовска доби ќерка.

Каја си дојде дома. Голема благодарност до Александар Бојаџиев кој се погрижи на свет да ја донесам мојата лепотица и покрај ризичната бременост, Лазар Чадиев задолжен за крвната слика да е во ред. Без поддршката и советите од вас, оптимизмот немаше да биде присутен. Благодарам многу, се гледаме за две години – напиша Мерсовска на нејзиниот Фејсбук-профил.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.