Свадбена фотографија споделена на социјалната мрежа „Редит“ предизвика бурни реакции кај сите што ја видоа.

Мајката на младоженецот си направи иста фризура како невестата, носеше скоро идентичен фустан, а својот син го држи како животот да ѝ зависи од тоа, пишува корисникот кој ја сподели.

Во коментарите има такви кои се шокирани, но и такви кои велат дека не е првпат да видат вака „патетична свекрва“.

Невестава мора да е светица штом ја трпи оваа свекрва, пишува друг корисник.

MIL in the wild. The groom’s mom had her hair done the same way as the bride, wore an almost white long dress, and is clinging to the groom for dear life. 🙄 from r/JUSTNOMIL

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.