Популарниот Петар Ачкоски кој се прослави со видеото од извидници одговараше на прашања во “90 секунди”. Тој е вљубеник во природата и вкусната храна, но грашокот и не му е едно од омилените оброци.

Истото важи и за боранијата, зелката и спанаќот.

Видеото на социјалните мрежи стана неверојатен хит и ја насмеа цела Македонија.

„90 секунди“ е емисија во која еден гостин одговара на брзо поставени забавни прашања и има 90 секунди за истите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.