Резултатите од последното истражување на доктор Џон Мировски од Универзитетот во Тексас, покажуваат дека совршената возраст за раѓање е 34 години. Истражувањето било направено на 1.800 мајки, на кои им биле поставувани прашања за моменталната здравствена состојба.

Во ова животно доба жените се оптимално здрави и подготвени за бременост, вели докторот,

Други експерти се сложуваат со неговиот заклучок, додавајќи дека жените на оваа возраст имаат идеална количина на енергија и доволно се зрели и одговорни за растење дете. Исто така, кога станува збор за финансиите, тие се финансиски постабилни и во здрави емоционални врски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.