Ова се најубавите имиња за девојчиња родени во лето.

Марина

Леа

Леона

Јулијана

Вишна

Јагода

Сончица

Ружица

Ива

Петра

Невена

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.