Најубавата атлетичарка на светот, Лоло Џонс признала дека има 37. години и сè уште е девица. Таа во емисија отворено зборуваше за некои свои тајни, кои се уште ги немаше откриено пред јавноста. Она што најмногу го сврте вниманието кон неа е признанието дека се уште е невина.

Џонс родена е на 5-ти август 1982 година, а се натпреварува во дисциплината трки со пречки. Откри дека жали што на Твитер пред 8 години напишала дека е девица, тоа и уништило многу шанси и можности за средби со мажи – кои сакале само нешто друго.

Порано барем имав шанси да најдам некого. Се прашував кога е вистинското време да му кажам? Ќе сака ли да ме причека додека подобро не ми запознае? Или одма да му кажам како стојат работите?- вели Лоло

Инаку, убавата атлетичарка одлуката да се чува за брак ја донела лично, иако не била така воспитана. За споредба само кажа дека нејзината мајка никогаш не била веначана, но и покрај тоа има 5 деца.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.