Антонио Милошоски, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ стана татко по четврти пат. Се роди неговата трета ќерка. Од првиот брак го има синот Давид, а од вториот брак има три ќерки. Орвата ќерка Дариа се роди во август 2016 година.

Колку прекрасна недела! Симона повторно е мајка ❤️ на свет ја донесе нашата најмалечка принцеза ?
бато Давид и сестричките Дариа и Михаела си добија уште една дадичка ❤️, а Тато е најсреќниот татко на светот.
Благодариме дедо Боже за благословот, најдраги мои роднини и пријатели Ве прегрнувам сите ??.., од денес сме порадосни и побогати со уште еден член во семејството Милошоски! Пожелувам секому!
Благодарност до Д-р Палчевски и неговиот тим од Аџибадем Систина – напиша Милошоски на својот фејсбук профил.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.