Славниот холивудски режисер Квентин Тарантино стана татко на 56 години откако неговата сопруга Даниела му роди син.

Израелката Даниела која е 20 години помлада од Квентин, се породила во Тел Авив.

Даниела и Квентин со радост соопштуваат дека им се роди првото дете, соопшти нивниот портпарол.

Двојката се венча пред две години на свеченост на која присуствуваа некои од најголемите имиња во Холивуд.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.