Доколку планирате свадба следната година, а не сте одлучни за датумот, погледнете кои денови ви ги препорачуваат нумеролозите.

Tие дошле до заклучок дека во 2022 година ќе има среќни денови во текот на секој месец, како и денови кои лесно се паметат, па затоа се идеални за големи работи, како што е бракот.

Покрај тоа, во годината што претстои, има и ден во осмиот месец кој според нумеролошките толкувања симболизира двојна среќа.

Затоа, доколку планирате венчавка следната година, ова се датумите кои ги препорачуваат нумеролозите.

Јануари
Среќни денови: понеделник, 7 јануари; петок, 11 јануари; Среда, 23 јануари.
Датуми за паметење: сабота, 1 јануари; недела, 2 јануари; Сабота, 22 јануари.

Февруари
Среќни денови: недела, 4 февруари; понеделник, 5 февруари; четврток, 22 февруари.
Датуми за паметење: четврток, 2 февруари; Вторник, 22 февруари.

Март
Среќни денови: недела, 3 март; четврток, 14 март; Среда, 20 март
Датуми за паметење: четврток, 3 март; вторник, 22 март

Април
Среќни денови: недела, 1 април; среда, 11 април; петок, 20 април; Недела, 11 април
Датуми за паметење: понеделник, 4 април; Петок, 22 април.

Мај
Среќни денови: среда, 3 мај; сабота, 6 мај; вторник, 23 мај
Датуми за паметење: четврток, 5 мај.

Јуни
Среќни денови: среда, 8 јуни; вторник, 14 јуни; Петок, 17 јуни.
Датуми за паметење: понеделник, 6-ти јуни.

Јули
Среќни денови: петок, 8 јули; понеделник, 11 јули; четврток, 21 јули
Датуми за паметење: четврток, 7 јули; Петок, 22 јули.

Август
Среќни денови: среда, 5 август; петок, 7 август; Сабота, 8 август (двојна среќа = 8/8/22); Среда, 19 август. Датуми за паметење: сабота, 8 август.

Септември
Среќни денови: понеделник, 1 септември; понеделник, 8 септември; четврток, 25 септември.
Датуми за паметење: петок, 9 септември.

Октомври
Среќни денови: понеделник, 7 октомври; вторник, 8 октомври; Петок, 18 октомври. Датуми за паметење: понеделник, 10 октомври и сабота, 22 октомври.

Ноември
Среќни денови: недела, 25 ноември; среда, 25 ноември; Недела, 11 ноември.
Датуми за паметење: вторник, 22 ноември.
Декември
Среќни денови: понеделник, 4 декември.
Датуми за паметење: петок, 2 декември; Понеделник, 12 декември и четврток, 22 декември.

извор-avaz.ba

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.