Имињата кои се кратки стануваат сè попопуларни во Македонија, но и во светот.

Се прогнозира дека следната година овие имиња ќе бидат најактуелни.

Германија, девојчиња: Емилија, Хана, Миа, Ема, Ела, Лина, Фрида, Марија, Мила, Леа.

Момчиња: Матео, Фин, Ноа, Пауло, Емил, Хенри, Леон, Елија, Тео, Феликс.

Италија, девојчиња: Софија, Џулија, Аурора, Аличе, Џиневра, Ема, Џорџа, Грета, Беатриче, Ана.

Момчиња: Леонардо, Франческо, Алесандро, Лоренцо, Матија, Андреа, Габиел, Рикардо, Томасо, Едоардо.

Франција, девојчиња: Мари, Натали, Изабел, Силви, Катерин, Франсоаз, Моник, Мартин, Кристин, Никол.

Момчиња: Жан, Мишел, Филип, Пјер, Ален, Никола, Кристоф, Патрик, Кристиан, Даниел.

Америка, девојчиња: Оливија, Ема, Ава, Софија, Изабел, Шарлот, Амелија, Миа, Харпер, Евелин.

Момчиња: Лијам, Ноа, Оливер, Вилијам, Елаја, Џејмс, Бенџамин, Лука, Мејсон, Итан.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.