Џорџина Родригез објави фотографија од ќеркичката која ја роди на 18 април и го откри нејзиното име.

Бела Есмералда 18.4.2022, напишала Џорџина покрај фотографијата од заспаното бебе.

Родригез на истиот ден роди и син, но тој за жал не преживеа.

Таа и Кристијано Роналдо кратко по породувањето потврдија дека нивниот син починал, а неколку дена подоцна фудбалерот објави семејна фотографија со новороденото девојче, сестра близначка на момчето.

На фотографијата Роналдо го држи детето во раце и е друштво на Џорџина и четирите деца кои заедно ги одгледуваат.

Доме, слатки доме. Џио и нашето девојче се конечно заедно со нас. Сакаме да им се заблагодариме на сите за убавите зборови и гестови. Вашата поддршка нѝ е многу важна и сите ја почувствувавме љубовта и почитта што ја имате кон нашето семејство. Сега е време да бидеме благодарни за животот кој го дочекавме, напишал Роналдо на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.