Сара, ќерката на Борис Трајковски, вториот претседател на Македонија денеска на денот на неговиот роденден 25 јуни објави досега невидена фотографија од својот татко. Претседателот Борис Трајковски беше татко на нацијата од 15 декември 1999 година. На кобниот 26 февруари 2004 година тој и осумчлената делегација на пат кон Мостар загина во авионска несреќа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.