Претседателот на Градскиот комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски, доби ќерка.

Тој оваа радосна вест ја сподели на својот фејсбук профил.

Името на ќеркичката ќе биде Лена.

Овој член на опозициската партија има уште едно детенце, синот Јован.

Радосната вест ја сподели спо песната „Дојди Лено на перниче бело“.

Денес е прекрасен ден, денес на свет ми дојде Лена! Татина ќерка. Јован ќе има дада, а јас и мама уште едно злато!! Мама Мартина фала што ме правиш најсреќен на свет !!!!“, напиша Нелоски на својот фејсбук профил.

Му честитаме на Нелоски за тукушто родената ќеркичка Лена.

Денес е прекрасен ден, денес на свет ми дојде Лена! Татина ќерка❣
Јован ќе има дада а јас и мама уште едно злато!!
Мама Мартина фала што ме правиш најсреќен на свет !!!!

Posted by Владимир Нелоски on Wednesday, 12 May 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.