Едни од најпопуларните браќа во Србија се Жељко и Саша Јоксимовиќ. За Жељко е многу напишано, познато е дека е женет со познатата водителка Јована, а за неговиот брат, српскиот актер Саша, малку се знае.

Тој е 11 години во брак со продуцентот Невена Јоксимовиќ, со која го има синот Илија. Тие се заедно 19 години, од средно училиште.

Без него неможете со некого ни кафе да се напиете. Најважно е да ви е интересно со партнерот. Јас и Саша можеме и дваесет дена да бидеме негде затворени, а да не ни биде досадно – рекла Невена.

Инаку, Невена Јоксимовиќ освен продукција, завршила и Филолошки факултет, германистика. Дел од српските медиуми сметаат дека таа е поубава од сопругата на Жељко, Јована Јоксимовиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.