Професорката од Правниот факултет и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Иванка Василевска, на својот профил на „Фејсбук“ објави дека се свршила со режисерот и продуцент на „Еднооки“, Борис Дамовски.

Објавата стана видлива за нејзините следбеници денеска, на нејзиниот роденден, иако веридбата се случила уште на 26 јануари.

Василевска претходно беше во брак со Марјан Додовски, поранешен висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ и ВМРО-Народна партија.

За Борис Дамовски, пак, ова ќе биде трет брак, по првиот брак со актерката Јасмина Поповска и бракот со актерката Арна Шијак.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.