Ќерка споделува емотивно видео од ретките моменти кога нејзината мајка, која пати од деменција, на момент ја препознава. МЏ со стрплив разговор полека ја носи својата мајка до вистинскиот заклучок, за самата да се сети дека таа е нејзината ќерка.

Тие разговараат на знаковен јазик, зошто и нејзината мајка и татко ѝ се глувонеми.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.