Роберт Де Ниро пред два дена за медиумите откри дека на 80 години го добил своето седмо дете.

Оваа вест ги изненади сите, бидејќи актерот се разведе од 11 години помладата Грејс Хајтауер во 2018 година по 21 година брак.

Новороденото бебенце на 79-годишниот актер за првпат беше фотографирано од папараците за време на прошетка во Њујорк.

На фоторафиите, неговата девојка Тифани го држи во прегратка своето бебе.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.