На Гоце Здравковски од Свети Николе, кој живее сам, во скромни услови и со скромни примања, му изгоре куќичката во која живее. На социјалните мрежи има апел до сите кои се подготвени да помогнат финансиски за да може да се обезбедт минимум услови за живот.

Неговата трансакциска сметка е 2000201819202052.

На Гоце би му била добредојдена секаква помош – покуќнина и алишта.

Сите што сакаат да помогнат може да се јават на 072 262 733, да го побараат Зоран кој ќе ги поврзе сите што сакаат да му помогнат на Гоце, кому и телефонот му изгорел во пожарот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.