Поп-пејачката и водителка Бојана Атанасовска, сега Скендеровски, е бремена по вторпат. Убавата вест ја сподели со фановите на социјалните мрежи објавувајќи фотографија, без да открива дополнителни детали.

Авторката на емисијата „Улица Македонија“ со сопругот Васко веќе ја имаат ќерката Искра која лани во октомври наполни една година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.