Македонската новинарка, поранешна уредничка на Телевизија Алфа, Анастасија Богдановска, го кажа судбоносното ДА. Таа и нејзиниот ибраник, Богдан Илиевски, еден од водачите на иницијативата „За заедничка Македонија“.

Анастасија и Бетмен Велит свадбената веселба ја направија една година по раѓањето на нивната ќерка Дениција. Дениција на прославата која се одржа во Охрид ја дувна и првата роденденска свеќичка.

На прославата присуствуваа неговите пријатели од „За заедничка Македонија“, оперскиот пејач Игор Дурловски и актерот Владо Јовановски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.