Секое од нив има моќно значење, aсоцираат на среќа и радост и носат надеж за подобра иднина. Одберете едно од овие преубави имиња од листата на „Убавина и здравје“, доколку очекувате принова во 2021 година:

Имиња за девојчиња:

 • Миа
 • Ема
 • Мила
 • Ела
 • Лара
 • Лина
 • Софија
 • Хана
 • Ана
 • Леа
 • Наталија

Имиња за момчиња:

 • Лука
 • Матео
 • Ноа
 • Емил
 • Леон
 • Тео
 • Матија
 • Филип
 • Никола
 • Даниел
 • Максим

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.