Антонијо Милошоски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ денеска ги пушти своите ќерки во градинка каде како што напиша Дариа и Михаела ќе ги учат првите букви и песнички.

Почнуваме во градинка : ) за почеток насмеани

Дариа и Михаела во градинката “Гонџа” (Карпош), заедно со другарките ќе ги учат првите букви, песнички, но и тоа дека треба да го почитуваат авторитетот на учитеките. Со среќа куклички! напиша Милошоски на Фејсбук.

Почнуваме во градинка : ) за почеток насмеани…Дариа и Михаела во градинката "Гонџа" (Карпош), заедно со другарките…

Gepostet von Antonio Miloshoski am Montag, 14. September 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.