Тенисерката Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг Бастијан Швајнштајгер го очекуваат второто дете.

Двојката која во март минатата година го доби првото синче, наскоро очекува уште една принова и проширување на семејството.

Ана вестите ги соопшти на Инстаграм со фотка и објаснување:

„Срцата ни се полни радост. Ќе имаме уште еден мал ‘додаток’ во нашето семејство!“

Ана и Бастијан утре ќе присуствуваат на венчавката на нејзиниот брат во Белград, Милош Ивановиќ, па веројатно затоа објавата пристигна денес, пред папараците сами да откријат.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.