Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер имаат среќна вест. Славниот пар му посака добредојде на своето второ дете.

31-годишната поранешна српска тенисерка и 35-годишниот германски фудбалер добија уште едно синче.

„Бликаме од среќа и љубов. Нашето момче доби помал брат“ – напиша Ана во описот на слатка фотографија од рацете на четирите членови на семејството.

 

View this post on Instagram

 

We are bursting with love and happiness. Our boy got a little brother 💙💙

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.