Ќерката на премиерот Зоран Заев, Александра Заева на својот профил на „Инстаграм“ ја сподели фотографијата која стои на таблото на средното училиште „Јане Сандански“ од Струмица.

(фото: Инстаграм)

Во јавноста сè уште не е познато дали таа ќе го продолжи своето школување дома или во странство, но се знае дека нејзиниот избор е медицината.

Александра е постарата ќерка на Зоран и на Зорица Заеви, кои се родители и на синот Душко.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.