Најитно се бара донор на плазма крвна група АБ+ со прележан Ковид-19 за пациент на 34 годишна возраст кој е поставен на респиратор.

На социјалните мрежи доктор Светлана Смугреска побара помош за пронаоѓање на донор за крвна плазма.

Контакт телефон 070 291 436 Весна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.