„Кога добив доволно самодоверба, сцената исчезна од мојот живот.

Кога верував дека губам, победив.

Кога луѓето ми требаа најмногу, ме оставија.

Кога научив да не плачам , најдов рамо за да плачам.

Кога ја совладав уметноста на омразата, некој почна да ме сака со целото срце и минуваше  часови чекајќи ја зората, за да заспијам на изгрејсонце.

Без оглед на тоа што планирате, никогаш нема да знаете што планирал животот за вас. Успехот ви го покажува светот, а неуспехот ви покажува како е светот.

Секогаш биди среќен. Кога ќе изгубиме надеж и мислиме дека е крај, Бог се насмевнува одозгора и вели: „Опушти  се, мила, ова е само пресврт, а не крај“.

Софија Лорен

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.