Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки.

Волтерс, инаку работник во супермаркет, добил задача да оди во фармата, да земе 15 кокошки и да ги заколе за продажба.

Пред да ги заколе, Волтерс имал секс со сите кокошки.

Kога полицијата дошла на местото на настанот, тој им признал сè.

– Ми треба помош. Свесен сум за тоа што сторив. Имам различни чувства кон животните – рече тој.

Тој исто така во полициската станица признал дека неколку пати имал сексуални односи со женка данска дога (раса на куче) која ја имал во куќата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.