Семејството Ангеловски од скопско Маџари објави дека го нашле Васил, за кого пред неколку часа објавија дека е исчезнат од дома.

Синот Бошко преку својот Фејсбук ја соопшти убавата вест, дека татко му Васил е пронајден.

Претходно, семејството побара помош од сите кои можат да дадат каква било информација за Васил.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.