Посетителите на главната градска плажа во Новиград, Хрватска, во петокот останаа шокирани кога две лица решија тука пред сите да се препуштат на љубовните страсти.

Тие не обрнувале внимание ни на тоа што околу нив играле 30-тина деца, ниту на коментарите на останатите посетители, кои им забележале за непримерното однесување.

Зарем моравте на плажа, полна е со деца, им забележале дел од родителите, напоменувајќи дека ова е простор наменет за децата.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.