Британска тинејџерка на одмор во Мајорка е силувана во сауна во хотелот каде што престојувала нејзиното семејство.

15-годишната девојка е нападната во хотелската спа, во понеделникот попладне во 16 часот.  Напаѓачот влегол во сауната каде девојката била сама и ја силувал.

Таа веднаш пријавила на персоналот во хотелот веднаш по што е пренсена во во Палма, главниот град на островот.

Локалната полиција препотставува дека девојката била цел на напаѓачот пред да ја силува.

Еден локален весник објави дека силувачот веќе е идентификуван од видео камерите од хотелот.

Девојчето изјавило на полицијата дека не го познава напаѓачот, ниту го препознала од оние лица што ги среќавала на островот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.