Гастербајтерка се враќа во Германија. А во Германија има се освен лесковска пиперка и српски кори за пита.
Приказните за шверцување на домашни специјалитети преку границата не се невообичаени, но тие обично се одвиваат во багажникот на автобуси и автомобили. А на аеродромот изгледа вака:

Во Германија има сè освен пиперки и кори за пита – вели корисник на Твитер кој ја објавил видеото.

Можеби пиперките се полнети, па ѝ се исплатело – се шегува друг.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.