Нови камери кои мерат просечна брзина се поставени на автопатот кон Белград. Камерите ја бележат просечната брзина од точка А до точка Б и доколку е повисока казната ви стигнува директно на домашна адреса.

Доколку сте странски државјанин не можете да ја напуштите земјата на граничниот премин. Еве ги цените изразени во динари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.