Туристи наидоа на необична глетка на плажата покрај австралискиот брег, минатата недела.

Тие на плажата пронашле мртво суштество, кое најверојатно го донеле брановите.

– Одевме по плажата и видовме голема риб  на песокот. Никогаш не сум видел такво нешто. Изгледаше како вонземјанин “, изјавија туристите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.