Фискална сметка од локал на Златибор ги раскара корисниците на социјалните мрежи. За некои високите цени се нормални во време на пандемија, за други, пак, безобразни.

Овој користник плати „кока-кола“ и „швепс“ по 250 денари од шише, како и „хајнекен“ од 340 денари.

Веднаш потоа беа споделени и други сметки од српскиот туристички центар, но и од Копаоник, каде исто така, цените годинава се малку поскапи од вообичаено.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.