Вчерашните врнежи од снег, но и значително поубавото време денеска беа причина за зимско разубавување на голем број локации ширум Македонија.

Таков е примерот со околината на Галичник, чија пикторескна и рустикална убавина доби дополнителна романтичност од снежната покривка.

Што повеќе да се каже освен вистинска зимска, идилична бајка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.