И повеќе од 2о години од смртта на нарко босот Пабло Ескобар неговата популарност не се намалува. Па така неговата луксузна вила во мексичкиот град Тулум е претворена во хотел кој се вика „Каса Малка“.

Хотелот е вистинска атракција и гости доаѓаат од целиот свет..Се наоѓа најубавиот дел на полуостровот Јукатан на карипскиот брег и е осамена. Направена е со зидови да издржат и куршуми а долу има поздемни ходници низ кои Пабло бегал.

Славините и огледалата се позлатени а ако сакате да спиете во спалната соба на Ескобар тоа задоволство ќе ве чини 1500 долари за една ноќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.