Британско истражување од две илјади шофери кои биле подлежни на психолошки тестови откриле кои возачи имаат психопатски способности и какви автомобили возат.
На прво место се возачите на Бе-ем-ве“, на второ оние со „Ауди“ а трети „Фиат“, четврти „Мазда“, и петти „Хонда“.

По однос на бојата на возилата најголеми псхиопати сакаат златна и кафена боја.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.