Голем број македонски граѓани ги користат евтините аранжмани во јуни за да го посетат јужниот сосед.

Па еве што може да очекувате

Температурата на воздухот е пријатна а температурата на морето се движи помеѓу 20 и 21 степен со тенденција да расте како што се затоплува.

Цените на бензините во Грција постојано се менуваат и варираат од место до место. Најевтини се во Атина и Солун, додека најскапи се на автопатите и на островите.

Ако одите на островите со автомобил, најдобро е да резервирате билети преку Интернет поради капацитетот на гаражата на бродот.

Во Грција има три мобилни оператори – Cosmote, Vodafone и Nova и најброро е да купите нивен број за да го користите интернет.Но, за тоа ќе ви биде потребен пасош.

Ова лето новина е што се намалува бројот на чадори и лежалки на плажите и се зголемува просторот за оние кои сакаат да користат сопственa oпрема.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.