Семејства со деца со посебни потреби, деца на самохрани родители и деца од социјално загрозени семејства ќе добијат бесплатно летување, благодарение на фејсбук групата „Бесплатно сместување Македонија и превозници со големо срце“.

Во акцијата годинава првпат овие деца и нивните родители добија можност за летување надвор од Македонија, благодарение на неколку туристички агенции.

Некои семејства немале можност на езеро да отидат, а за море да не правиме муабет“, велат од „Бесплатно сместување Македонија и превозници со големо срце“.
Во петок на Крф во Грција, веќе заминуваат две семејства, а две во Полихроно, Грција.

извор: Емазагин.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.