Поради помалото загадување на воздухот за време на пандемијата со коронавирус од Индија почнале да се гледаат делови на Хималаите.

Жителите на градот Јаландхар во државата Пенџаб во Индија велат дека оваа сцена не е видена скоро 30 години.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.