На фејсбук страницата Охриѓани попладнево се споделуваат фотографии од колони возила кои идат кон Охрид. Владата прогласи 80-часовен полициски час во Скопје, Тетово, Штип, Карбинци кој почнува вечерва во 21 часот и ќе трае до понеделник до 5 часот наутро. Во останатите градови полицискиот час ќе почнува во 16 часот и ќе трае до 5 часот наутро во следните три дена.

Многумина скопјани поитаа кон Охрид, Струга, Маврово со цел да го избегнат карантинот.

Моментално на патарините накај Охрид.. Тешко нас ќе бидит работава!!!

Повик до Кичевчани: фрлете клинци по патон, летово ќе имате бесплатен смештај во Охрид!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.