„Американ ерјанс“ и „Бритиш ервејс“ се избрани за две најлоши авио компании во светот, пренесува „Си-ен Ен“. Ова истражување е направено од страна на компанија која го мери односот цена, услуги и однос кон потрошувачи.

Оваа „награда“ се доделува за т.н долги патувања.

За кратки релации, патниците за најлоши компании ги избрале „Рајанер“ и „Џет 2“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.